Blog lekko intelektualny

Wpis

wtorek, 06 czerwca 2017

Memy w mojej głowie

TO, CO CENNE I PRAWDZIWE, JEST ZWYKLE BLISKO NAS...
A MY SZUKAMY TEGO GDZIEŚ DALEKO.

W odpowiedzi cytat z siebie: "...a szukaj sobie, gdzie chcesz! Nostalgicznie na stepach Australii, egzotycznie na koronie Tokyo Tower czy romantycznie na Polach Elizejskich. Albo na łące koło domu czy trawniku przed akademikiem. Tylko Twoja fantazja Cię ogranicza w tym, czego pragniesz, dokąd chcesz iść czy jak i kogo masz kochać. Cała reszta tu to znowu zestaw nakazów: patrz tu nie tam, szukaj tam, nie tu... Każdy jest inny - uniwersalizm nie istnieje."

Memy. Nie lubię ich za bardzo. Są ogólnikowe, prostackie, nieprzystające. Reakcja świata na niechciane zdarzenia, zewnętrzny objaw gwałtownego uczucia pod wpływem. Obrona, która nie broni.

Uniwersalizm nie istnieje. Jeśli stoisz na prawej nodze, to nie stoisz na lewej. Jeśli na obydwu, to tylko w połowie na jednej. Albo i nie, jeśli przeniesiesz ciężar ciała w którąkolwiek stronę. A kiedy leżysz? Czy strony też się liczą? Czy leżenie na wznak i na brzuchu to lepsza i gorsza strona czegoś?

Znowu ktoś wychodzi i Ci coś wmawia. Że jesteś lepszy albo gorszy, że wierzysz w to czy tamto. Że stoisz po tej czy tamtej stronie. Jesteś za? Mem. Jesteś przeciw? Mem. Cieszysz się lub denerwujesz. Mem.

Ucisz głosy w swojej głowie. Wyjdź bezgłośnie i obserwuj. Nie słuchaj. Usłysz mowę czynów. Kiedy mówią, że nie biją, a ty słyszysz jęki i okrzyki bólu. Kiedy mówią, że dają, a ty czujesz, że masz mniej w kieszeni. Kiedy mówią, że on jest zły, bo jest po takiej stronie, a Ty GO znasz, bo mieszka obok Ciebie od zawsze i wiesz, kim jest.

A kiedy już wiesz, że kłamią, to POWIEDZ TO GŁOŚNO. Boisz się? To zawsze będziesz się bać. Po to straszy się ludzi, żeby byli ulegli, bezwolni, nieżywi.

Życie to nie mem: jest w nas wszystkiego po trochu, ale żadnego z nas nie można uogólnić, przyciąć, wsadzić w ramkę paru słów czy jednego zdjęcia, bo przecież każdy jest jedyny, ważny i niepowtarzalny - dla siebie, rodziny, przyjaciół.

Tylko dla wrogów nie...

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
jjsmoczyk
Czas publikacji:
wtorek, 06 czerwca 2017 14:58

Polecane wpisy

Trackback

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny