Blog lekko intelektualny

Wpisy

 • poniedziałek, 11 lutego 2019
 • środa, 06 lutego 2019
  • Wiosna

   Tak... Zgadzam się z Szymonem (Hołownią), że tow. Biedroń Polski nie poskleja. Po dzisiejszym doświadczeniu z pewnym prymitywnym osobnikiem na fb obawiam się, że te dwa światy raczej posklejać się... nie dadzą. Leżą one lata świetlne od siebie - Polska to obecnie zadupie świata z mentalnością klerykalno-rosyjską. Oderwane od cywilizacji. Oderwane od życia. Oderwane od świata.
   Kto choć raz stąd wyjechał, choćby na wakacje rozumie, że życie toczy się gdzie indziej - że można żyć inaczej, że życie może cieszyć.
   Że życie to nie smutny padół, który trzeba przetrwać, jak niektórzy wmawiają naiwnym, by odrzeć ich z kasy.

   Komuna już była. Ci, którzy wyzywają innych od lewaków i komunistów nie widzą, że to oni, że ich poglądy to czysty socjalizm. To oni są tym „lewactwem”, z ich rozdawnictwem pieniędzy, opiekuńczą rolą państwa- nieudacznicy życiowi, bierni ale wierni, bóg honor ojczyzna, ale tylko, gdy ich trzydziestu idzie. Zamaskowani. Portki pełne strachu przed normalnym życiem. Bez wykształcenia, bez sukcesów, bez pieniędzy.

   Tylko Oni to też Polska. Tacy są. Kropka.

   Jak to posklejać? Satrapa odejdzie już niebawem w niebyt polityczny. Kot zdechnie. Rysiu zmieni kolejny raz partię. Populistyczni złodzieje staną przed sądem. Większość zwykłych ludzi przywróci sprawiedliwość i dziesiątki innych, pozytywnych wartości.

   Tylko co z tymi? Jest ich ze 20 procent. To dużo.
   Czy zaczną się dostosowywać czy są niereformowalni? Jeszcze przez kilka lat pod wpływem kleru, później, po ograniczeniu wpływów KK, skazani na samodzielne decydowanie o sobie.
   Dadzą radę? Zepchną się na margines? Zatroszczą się o siebie, gdy inni przestaną nimi manipulować?

   Nie wiem. Mówimy dwoma różnymi językami, żyjemy w dwóch alternatywnych światach.
   Tylko ten mój wygra. Tamten przegra. Bo musi odejść - jak średniowiecze, konie na ulicach czy rozkładane łóżka lat 90-tych. Czy oni o tym wiedzą? Bo ktoś im wmawia, że mogą dzisiaj żyć w przeszłości. Skansenie.

   Nie. Nie wiedzą. Pobudka będzie brutalna.
   Współczuję...


   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jjsmoczyk
   Czas publikacji:
   środa, 06 lutego 2019 06:40
 • poniedziałek, 28 stycznia 2019
  • Dobra, koniec wakacji. Do dzieła!

   Tak. Nie pisałem. Nie pisałem tutaj, bo pisałem na fejsie. Dlaczego na fejsie? Bo zaczęło mnie wqrzać to, że większość dyskusji przerodziła się w ataki personalne.
   Mowa nienawiści zaczyna się od pogardy, umniejszania autorytetu "wroga", odczłowieczania, obrzucania czym popadnie w nadziei, że się przyklei.
   Mam dość. Dość prostaków i chamów z dostępem do Internetu, którym się wydaje, że nie wnosząc nic do dyskusji wolno im piep**yć głupoty, obrażać ludzi, gnoić autorytety i hecować na kobiety.
   Po prawie roku starań moich i moich Wielce Szanownych, Normalnych Kolegów udało się oczyścić kilka forów i profili. U paru załapaliśmy bloka, ale to nic. Oni nas kiedyś odblokują.
   Dlaczego?
   Bo nie robimy tego PRZECIWKO nim. Chcemy to wszystko robić Z NIMI. Włączać - nie wyłączać, rozumieć - nie walczyć.
   W końcu kraj mamy jeden i uczciwie będzie się dogadać, a nie wybić...
   PS. Zapraszam do mnie na profil. Historycznie. Od dziś wracam do bloga. Pozdrawiam moich wiernych czytelników!
   PS2. Dostałem nominację na osobowość roku 2018! W zeszłym roku zająłem trzecie miejsce. Czy w tym roku będzie lepiej...? Być może z Waszą małą pomocą...?! Głosujcie!

   http://gloswielkopolski.pl/p/kan…/jaroslaw-smoczyk%2C429701/

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jjsmoczyk
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 stycznia 2019 13:20
 • poniedziałek, 15 października 2018
  • Oni wiedzą

   Ale oni wiedzą. Wiedzą, że tamci kradną, oszukują, naginają. Że zatrudniają rodziny, są ponad prawem. Nawet tym, które sami na kolanie tworzą. Oni to wiedzą. I z premedytacją na nich głosują. Po co?
   Bo nie są jak tamci poprzedni - wykształceni, wychowani, szczęśliwi i nie pozwolą, aby kradli i byli szczęśliwi tamci poprzedni. Bo choćby im w d*** wchodzili, powyżej pewnej linii nikt z tamtych ich nigdzie nie wpuści. Inaczej niż ci. Wystarczy głośno wychwalać przodownika, czołgać się na kolanach i nie cierpieć tamtych poprzednich. To wystarczy, by przekroczyć tą cienką, dotychczas niemożliwą do przekroczenia linię. I stają się kimś. Kimś lepszym od tamtych poprzednich.
   I tego tamci poprzedni dalej nie rozumieją...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   jjsmoczyk
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 października 2018 08:07
 • piątek, 21 września 2018

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny